جهت مشاوره و خرید تلفنی با شماره : 87700142-021 ( 30 خط ویژه ) تماس بگیرید
جستجو
Filters
بستن

تولید نفت اوپک ۸۵۵هزار بشکه در روز در ماه ژوئن افزایش یافت

دوشنبه, 14 تیر 1400

به نقل از اویل پرایس، اوپک طبق توافقی که در ماه آوریل شده بود، تولید نفت خود را در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی افزایش داد تا پاسخگوی افزایش جهانی تقاضا برای نفت باشد. تولید نفت اوپک 855 هزار بشکه در روز در ماه ژوئن افزایش یافت که بزرگ‌ترین افزایش تولید طی یک سال گذشته بود.

 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

 اطلاعات ردیابی کشتی‌ها، گزارش مقامات  و تخمین مؤسسات مشاوره انرژی نشان می‌دهد 13 عضو اوپک تولید خود را در ماه گذشته میلادی تا 26.47 بشکه در روز افزایش داده‌اند یعنی 855 هزار بشکه در روز بیشتر از ماه مه.

عربستان، بزرگترین تولیدکننده اوپک و بزرگترین صادرکننده نفت جهان، بیش از نیمی از این افزایش تولید را به خود اختصاص داده است. تولید نفت عربستان 490 هزار بشکه در روز بالا رفته و به 8.95 میلیون بشکه در روز رسیده است.

 طبق تصمیمی که ائتلاف اوپک‌پلاس در اوایل آوریل گرفت، کل تولید نفت این ائتلاف 350 هزار بشکه در روز در ماه‌های مه و ژوئن و بیش از 400 هزار بشکه در روز در جولای افزایش می‌یابد.

به‌علاوه عربستان هم به‌تدریج کاهش تولید داوطلبانه یک‌میلیون بشکه‌ای خود را در این سه ماه متوقف می‌کند و تولید خود را در ماه‌های مه و ژوئن 250 هزار بشکه در روز افزایش می‌دهد.

با توجه به بازگشایی اقتصادها در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی و افزایش تقاضا برای سوخت مخصوصاً در آمریکا، به‌نظر می‌رسد اوپک تصمیم درستی برای افزایش تدریجی عرضه نفت به بازار گرفته است.

اوپک و متحدانش در حال مذاکره در مورد ادامه افزایش تولید پس از ماه اوت هستند ولی مخالفت امارات بر سر سهمیه تولید رسیدن به قرارداد را به تعویق انداخته است.

ثبت نظر شما
تلفن پشتیبانی: 87700142-021 ( 30 خط ویژه ) | همه روزه پاسخگوی شما هستیم.