جهت مشاوره و خرید تلفنی با شماره : 88344718-021 ( 30 خط ویژه ) تماس بگیرید
جستجو
Filters
بستن
خبرخوان

بلاگ

گیج دما چیست؟
گیج دما چیست؟
مهم ترین و اصلی ترین کارایی گیج دما تعیین میزان گرمی و سردی اجسام و ابزارهای مختلف است. به همین دلیل این وسیله قادر است با در نظر گرفتن شرایط محیطی و استاندارد های مختلف و با توجه به ویژگی های خاص دما را در موقعیت های مختلف اندازه گیری کند. کارایی گیج دما بر اساس دو المان اصلی است.
وکیومتر چست؟
وکیومتر چست؟
وکیوم متر یا خلاء سنج دستگاهی به منظور اندازه گیری فشار های کمتر از فشار اتمسفر(هوا) یا به عبارتی اندازه گیری فشارهای منفی بوده که هم در انواع پرتابل و گیج به صورت آنالوگ و دیجیتال موجود میباشد.
پرشر ترانسمیتر چیست ؟
پرشر ترانسمیتر چیست ؟
پرشر ترانسمیتر به منظور اندازه گیری فشار، کنترل فشار و ارسال سیگنال های الکتریکی حاصل از فشار سیالات می باشد. پرشر ترانسمیتر می تواند فشار سیال در لوله ها، مخازن، محیط، پمپ ها و ... را اندازه گیری کند و اطلاعات حاصل از آن را به اتاق های کنترل ارسال کند. این وسیله می تواند فشار سیالاتی مانند مایعات، گاز، هوا، روغن، جریان و چگالی را اندازه گیرد. ترانسمیتر در مواردی به کار می رود که اپراتور امکان بازدید از فشار سنج را نداشته باشد یا نمایش و کنترل آن در اتاق کنترل ضروری باشد.
انواع گیج فشار
انواع گیج فشار
اهمیت اندازه گیری فشار در سیستم های مختلف صنعتی و پالایشگاهی به حدی است که انواع گیج فشار را به همین منظور ساخته اند. انواع مختلف این دستگاه در کنترل این سیستم ها نقش بسزایی دارند. همچنین مدل های مختلف این دستگاه که با نام فشارسنج یا مانومتر نیز معروفند یکی از پرکاربرد ترین دستگاه ها در صنایع مختلف هستند.
پوزیشنر چیست؟
پوزیشنر چیست؟
شیرهای کنترلی یکی از تجهیزات مهمی در فرآیندهای کنترلی و صنعتی میباشند که به کمک  پوزیشنر متغیرها یی از جمله دما، فشار و دبی سیال را کنترل می کنند. به عبارت دیگر Positioner روی شیرهای کنترل ی نصب می شود و محدوده تغییرات شیر کنترلی با توجه به تغییرات سیگنال های ارسالی توسط آن تنظیم می گردد. به عنوان مثال پوزیشنر مشخص می کند که در ازای بالاتر رفتن دمای سیال عبوری از عدد مشخصی، شیر کنترلی باز یا بسته شود.
روتامتر شیشه ای چیست ؟
روتامتر شیشه ای چیست ؟
به دلیل اهمیت سنجش و اندازه گیری سیالات مختلف و گازهایی که به تاسیسات صنایع مختلف وارد می شوند استفاده از روتامتر شیشه ای روز به روز در حال گسترش است. به زبان ساده تر این وسیله یکی از ابزارهای بسیار مهم در صنعت است که اندازه گیری دبی را بر عهده دارد. این نوع روتامتردارای مشخصه ها و کاربردهای متنوع و متفاوتی است که در ادامه به آنها می پردازیم. روتامتر شیشه ای ابزاری کاربردی است که جهت سنجش شدت جریان انواع سیالات و گاز مورد استفاده قرار می گیرد.
طرز کار روتامتر
طرز کار روتامتر
به طور خلاصه و مفید می توان گفت طرز کار روتامتر به این شکل است که مقدار جریان حجمی مایعات را در یک لوله بسته اندازه گیری می کند. روتامتر چگونه کار می کند؟ چه کاربردهایی دارد؟ و ساختار و نحوه عملکرد آن چگونه است؟ جواب تمام این پرسش ها را در این مقاله خواهیم داد. علاوه بر آن به نکات قابل توجهی درباره این دستگاه می پردازیم.
روتامتر استیل چیست ؟
روتامتر استیل چیست ؟
روتامتر استیل ابزار و دستگاهی صنعتی و مدرن است که جنس بدنه آن از استیل ساخته شده است. این دستگاه از یک لوله با ابعاد و سایز نسبتاً بزرگ و یک پیستون تشکیل شده است. شناور تعبیه شده در این مدل دستگاه بسیار حساس بوده و نسبت به تغییرات سرعت جریان سیالات از خود واکنش نشان می دهد. روتامتر های استیل جزء محبوب ترین و کاربردی ترین روتامتر ها هستند و به دلیل ساختار ویژه و مقاومت بالایی که دارند در مکان ها و تاسیسات حساس و مهم مورد استفاده قرار می گیرند.
 انواع فلومتر مکانیکی
انواع فلومتر مکانیکی
فلومتر مکانیکی یکی از رایج ترین و کاربردی ترین و در عین حال مقرون به صرفه ترین نوع فلومتر است که اساس کار آن با آب می باشد. این نوع فلومتر دبی را به وسیله چرخش توربین یا شفت، چرخ پره ای یا پروانه اندازه گیری می کند. فلومتر مکانیکی در مدل های مختلف طراحی و ساخته می شود. در این مدل از فلومتر ها میزان جریان سیال به وسیله توربین یا پروانه اندازه گیری می شود. همچنین درجه حرارت سیال و قطر لوله از جمله موارد مهمی هستند که جهت محاسبه حجم سیالات در دستگاه های مکانیکی مورد توجه قرار می گیرند. برخی از مهم ترین این فلومتر ها عبارتند از:
انواع گیج فشار
انواع گیج فشار
گیج فشار از جمله تجهیزات پر مصرف و کاربردی در صنایع مختلف شناخته شده‌اند. این نوع از تجهیزات کاربردی بر اساس نیاز مصرف کنندگان، در انواع مختلفی دسته بندی شده‌اند. لذا کاربران با شناخت انواع مختلف این تجهیزات، اقدام به بهره برداری از آنها خواهند نمود. از دسته بندی مختلف این ابزار آلات می‌توان به نمونه‌های زیر اشاره کرد:  دسته بندی بر اساس نوع کاربری   دسته بندی بر اساس محیط مورد استفاده   دسته بندی بر اساس نوع سیال  دسته بندی بر اساس المنت اندازه گیری (نوع اندازه گیری) 
سنسور فشار قلمی چیست ؟
سنسور فشار قلمی چیست ؟
یکی از رایج‌ترین ترانسمیترها برای اندازه گیری فشار در صنایع، سنسور فشار قلمی است. از این سنسور با عنوان پرشر ترانسمیتر و یا منتقل کننده‌ی فشار نیز یاد می‌کنند. ساختار بی‌نظیر و همچنین کیفیت فوق العاده‌ی این تجهیزات، موارد استفاده‌ی گسترده از آنها را به همراه داشته است. از این ابزارها برای اندازه‌گیری صحیح و دقیق فشار سیالاتی مانند: مایعات و گاز استفاده می‌شود. خصوصیات ویژه‌ای از جمله: قیمت ارزان و سایز کوچک این ابزارها، آنها را به یک جایگزین مناسب برای ابزارهای مشابه، مبدل نموده است.
ترانسمیتر فشار چیست؟
ترانسمیتر فشار چیست؟
آیا می‌دانید ترانسمیتر فشار چیست و چه عملکردی را برای صنایع مختلف به همراه دارد؟! ترانسمیترها در انواع مختلفی طراحی شده‌اند که هر کدام از آنها، عملکرد خاصی را در بر دارند. هدف از طراحی برخی از آنها، اندازه گیری دما و برخی دیگر نیز اندازه گیری فشار است. این تجهیزات به عنوان مهم‌ترین تجهیزات در سیستم اتوماسیون صنعتی شناخته شده‌اند. یکی از پرکاربردترین تجهیزات و ابزار دقیق‌ها در فرایندهای صنعتی مختلف، ترانسمیترهای فشار است. اغلب از این ابزار آلات دقیق برای اندازه گیری فشار گاز و مایعات استفاده می‌شود. 
تلفن پشتیبانی: 88344718-021 ( 30 خط ویژه ) | همه روزه پاسخگوی شما هستیم.