جهت مشاوره و خرید تلفنی با شماره : 88344718-021 ( 30 خط ویژه ) تماس بگیرید
جستجو
Filters
بستن

فلومتر جرمی چیست

فلومتر جرمی چیست

فلومتر جرمی: (Mass Flow Meter)

 فلومتر جرمی به این صورت است که در حین کار، یک سیم پیچ محرک، که در مرکز خم لوله قرار دارد به صورت دوره ای فعال می شود و باعث می شود لوله سنسور نوسان کند.این لوله در سرعت 40-200 چرخه در ثانیه و در فاصله ای چند صدم سانتی متری با سرعت ارتعاش می کند.

 

فلومتر جرمی

هنگامی که در فلومتر جرمی جریان وجود ندارد، ساختارلوله به این صورت است که در اطراف محور پشتیبانی شروع به نوسان می کند ، نقاط I ، C و O با هم حرکت می کنند و همزمان به بیشترین مسیر حرکت رو به بالا و پایین خود می رسند. هنگامی که سیال از طریق لوله سنسور شروع به جریان می کند، لوله در اطراف محور پیچش که عمود بر محور پشتیبانی است می چرخد.

نقاط I ، C و O مانند گذشته بالا و پایین می روند اما C تا حدودی از O عقب می ماند. در نیمه بالایی چرخه O به سمت بالا حرکت می کند و شروع به حرکت به سمت پایین می کند.قبل از اینکه C به بیشترین حد صعودی خود برسد و  تا زمانی که C حرکت نزولی خود را آغاز نکرده باشد به حد بالایی آن نمی رسد.

فاصله بین I و O، اندازه گیری شده در واحد زمان ( Δt ) نامیده می شود. این (Δt) با سرعت جریان جرمی مایع متناسب است. هرچه مقدار اندازه گیری شده از (Δt) بیشتر باشد، میزان جریان جرم بیشتر است.

سنسور فلومتر جرمی این تفاوت زمانی را تشخیص داده و آن را به یک سیگنال استاندارد برای اندازه گیری تبدیل می کند. بر اساس قانون فارادی، ولتاژ در سیم پیچ های پیک اپ واقع در دو طرف لوله جریان، ایجاد می شود. این نوع از سیم پیچ ها دارای مقدار ولتاژ القایی یکسانی هستند اما با گذشت زمان و با سرعت جریان متفاوت هستند.

 

فلومتر جرمی

لینک های مرتبط :

ثبت نظر شما
تلفن پشتیبانی: 88344718-021 ( 30 خط ویژه ) | همه روزه پاسخگوی شما هستیم.