جهت مشاوره و خرید تلفنی با شماره : 88344718-021 ( 30 خط ویژه ) تماس بگیرید
جستجو
Filters
بستن

معرفی نرم افزار AutoCAD Electrical

معرفی نرم افزار AutoCAD Electrical

این نرم افزار کار ساخت و طراحی مدارات کنترل الکتریکی و بررسی مدارها و مقاومت ها را بر عهده دارد و در نسخه جدید خود با تغییرات و پیشرفت های چشمگیری همراه بوده است. AutoCAD Electrical که نرم افزار مفیدی برای مهندسان و دانشجویان رشته های کامپیوتر، برق و الکترونیک است دارای امکانات فراوانی از جمله قابلیت ترسیم مدارها به صورت سه بعدی، قابلیت رفع مجازی ایراد های مدار، قابلیت نوشتن توضیحات در کنار مدارها و … می باشد.

شرکت اتودسک Autodesk
یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده نرم افزارهای کاربردی در جهان می باشد. معروف ترین نرم افزار تولید این شرکت اتوکد نام دارد که سال هاست به عنوان ابزار اصلی و مرجع جهت تهیه انواع نقشه های صنعتی اعم از ساختمانی، مکانیکی و الکتریکی به کار می رود. در سال های اخیر، شرکت اتودسک اقدام به تولید نسخه های مخصوصی از نرم افزار اتوکد جهت ترسیم نقشه های مربوط به هر زمینه صنعتی نموده است که یکی از آن ها نرم افزار Autocad Electrical می باشد.

اتوکد الکتریکال

امکانات جدید نرم افزار شامل :
– ویرایش های سریع منوهای نشان گذاری :

نرم افزار AutoCAD® Electrical منوهای نشان گذاری را معرفی کرده است که جایگزین منو کلیک راست معمولی برای دستورات شده است. هر منوی نشان گذاری به شما امکان دسترسی به عملکردهای پر استفاده برای آبجکت ها مانند حذف اجزا، ویراش اجزا، Scoot و یا تخصیص برای اجزا را فراهم می کند.
– مدیریت پروژه ها به همراه پوشه ها :

ساخت پوشه ها و زیرپوشه ها از طریق یک پروژه Drafting الکتریکی بسیار ساده است، جا به جایی فایل های DWG نیز درون این پوشه ها ساده خواهد بود. هیچ محدودیتی برای تعداد سطوح پوشه هایی که می توانید بسازید وجود ندارد، بنابراین می توانید برای مدیریت پروژه های خود انعطاف کاملی داشته باشید.
– مدیریت فایل ها با استفاده از Drag & Drop :

با استفاده از AutoCAD® Electrical کاربران قابلیت Drag & Drop کردن فایل ها را دارند. این قابلیت ، انعطاف کافی برای تغییر رده بندی پوشه ها و جا به جایی فایل ها در پوشه ها و انتقال پوشه ها در زیرپوشه ها را فراهم می کند. بدین ترتیب نام فایل ها و حتی اطلاعات آن تغییر نخواهند کرد. استفاده از آن می توانید مدیریت فایل های پروژه را تسهیل کند.

امکانات و ویژگی‌های نرم‌افزار :
– طراحی انواع مدارهای الکتریکی به‌صورت پویا

– وجود فهرست کاملی از اجزای الکتریکی برای کشیدن نقشه‌ی طرح

– تولید گزارشات به‌صورت خودکار

– نمایش سه‌بعدی مدارهای طراحی‌شده

– قابلیت اشکال‌زدایی و رفع عیب مدار

– امکان اضافه‌کردن توضیحات و حاشیه‌نویسی در کنار طرح

– امکان خروجی‌گرفتن طرح شماتیک در قالب فایل‌های PDF

– استفاده از پوشه‌ها و دسته‌بندی آن‌ها برای ساماندهی پروژه و پشتیبانی از قابلیت کشیدن و رهاکردن فایل‌ها در پوشه‌ها

– شماره‌زدن سیم‌ها و اجزا به‌صورت خودکار جهت کاهش خطا

– پشتیبانی از فناوری و فرمت DWG

– هماهنگی با نرم‌افزارهای دیگر خانواده‌ی اتوکد

 

لینک های مرتبط :

معرفی نرم افزار Proteus Design

ثبت نظر شما
تلفن پشتیبانی: 88344718-021 ( 30 خط ویژه ) | همه روزه پاسخگوی شما هستیم.