جهت مشاوره و خرید تلفنی با شماره : 88344718-021 ( 30 خط ویژه ) تماس بگیرید
جستجو
Filters
بستن

میلگرد استیل

میلگرد استیل

میلگرد استیل از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی به میلگرد های ساختمانی دارد. این میگردهای ساختمانی به وفور در همه کارگاه ها دیده می شود. اما از نظر جنس میلگرد استیل با میلگرد های ساختمانی تفاوت دارد. بنابراین کارآیی های آن هم خاص می شود .از آن جایی که از استیل در ساخت این میلگرد استفاده می شود. مقاومت بسیار زیادی دارند. در برابر خوردگی مقاومند و رطوبت بر روی آن ها تاثیری ندارد.

 

 

میلگرد استیل چیست؟

میلگردها در واقع یک نوع گردی است اما دارای قطر مشخصی است که اگر این نوع گردی آلیاژ مورد استفاده در آن, استیل باشد به آن میلگرد استیل گویند. گردهای استیل در واقع همان شمش آلیاژ استیل می باشند که برای مصارف خاصی مانند شفت استیل ، لوله غیر سایز استیل و… بکار میرود . میلگرداستیل در بازار ایران شامل :

 

 • استیل304
 • استیل316
 • استیل321
 • استیل420 ( استیل بگیر )
 • بعضی آلیاژهای نسوز و خاص مانند مونل و اینکونل نیز موجود می‌باشد.

 

میلگرد استیل

 

مشخصات میلگرد استیل

 • میلگردهای استنلس استیل در واقع به نام فولادی که زنگ نمی زند و فولاد زنگ نزن معروف می باشد
 • این عنصر آلیاژی دارای مقاومت بسیار بالایی می باشند
 • در مقابل دماهای بالا بسیار پایدار می‌باشند
 • همچنین در مقابل خوردگی نیز از خود مقاومت بالایی نشان می دهند
 •  این فولادها حاوی ها 11درصد کروم هستند که در واقع عامل اصلی مقاومت آنها در مقابل زنگ زدن و خوردگی می باشد.
 • کرمی که در این میلگردها استفاده می شود باعث می شود که سطح کل میلگرد به صورت یکپارچه در مقابل زنگ زدگی مقاوم شود
 • هر چه میزان کروم در میلگردهای استنلس استیل بیشتر باشد در نتیجه ضد زنگ بودن و مقاومت میلگردها بیشتر خواهد شد.

 

 

کاربردهایی میلگردهای استیل

از کاربردها و مصارف میلگردهای استیل می توان به شفت استیل لوله به کار برد، در مورد میلگرد استیل شبیه همان میلگردهای ساختمانی می باشد که در تمام کارگاه های ساختمانی وجود دارند میلگرد استیل می باشد و جنس آن با میلگردهای ساختمانی فرق و البته که کارایی و کاربرد میلگرداستیل در صنعت متفاوت می باشد.این میلگرد در صنایع غذایی کاربرد زیادی دارد. از این محصول به عنوان هم زن استفاده می شود. همچنین از این میلگرد ها در تولید انواع روغن هم استفاده می شود.تولیدات نفت و گاز و پترو شیمی یکی دیگر از صنایعی است که از این میلگردهای با کیفیت در آن استفاده می شود.

 

میلگرد استیل

 

انواع میلگرد استیل

میلگرداستیل بگیر

استیل بگیر در واقع براساس نوع استیل می باشد که این  میلگردها از آن ساخته می شود و بر آن اساس نامگذاری شده است و ویژگی ها بر اساس ساختاری نو میلگرد نیز می باشند. ساختار میلگردها به این ترتیب می باشد که از سری 400 مورد استفاده قرار می گرد که دارای ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد خود می باشد از جمله ویژگی های استیل سری 400 این می باشد که آهن ربا جذب می‌شود و می‌توان این و میلگرد استیل را جذب کرد که یکی از راههای تشخیص میلگردهای استیل استفاده از آهنربا می باشد.

 

میلگرد استیل نگیر

میلگردهای استیل نگیر که نوع دیگری از میلگردهای استیل می باشد و دلیل انتخاب این نام این است  که توسط آهنربا جذب نمی‌شود و خاصیت مغناطیسی ندارد میلگرداستیل نگیر از سری فلزهای سری 300 ساخته می شود. میلگرد استیل نگیر در 3 نوع معروف در بازار یافت می شود :

 • میلگردهای استیل نگیر314
 • میلگردهای استیل نگیر314
 • میلگردهای استیل نگیر201

 

میلگرد استیل نسوز

میلگردهای استیل نسوز در 3 نوع معروف در بازار یافت می شود :

 • میلگردهای استیل نسوز 309
 • میلگردهای استیل نسوز 310
 • میلگردهای استیل نسوز 321

 

میلگرد استیل آلیاژی

این نوع از میلگردها یکی از انواع میلگردهای استیل است.که می توان آن را با اضافه کردن عناصر مختلف به فولاد، استیل، آلومینیوم، مس و غیره تولید کرد. در صورت اضافه کردن این عنصرها به فولاد آلیاژ جدیدی به دست می آید که خصوصیات بی نظیری را دارند. و طیف وسیعی از کاربرد ها را پوشش می دهند.    

 

میلگرد استیل

 

معرفی برخی میلگرداستیل های معروف

میلگرد استیل 310

استیل 310 یک فولاد ضدزنگ جهت کار در دماهای بالاست. این فولاد آستنیتی به دلیل درصد بالای نیکل و کروم در ساختار آلیاژی خود مقاومت مناسبی نسبت به سولفیداسیون و کربوریزه شدن در دمای بالا (تا 1100 درجه سلسیوس) دارد. استیل 310 برای کاربرد در محیط های دما بالایی که درصد کربن موجود در آن بسیار بالاست و یا محیط های با شوک حرارتی و سیکل های دمایی متناوب (برخی فرآیند ها در عملیات حرارتی آلیاژها)، مناسب نیست.

در این گونه موارد سوپرآلیاژهای پایه نیکل نظیر RA330 و RA333 گزینه های مناسب می باشند. استیل 310 در مقایسه با آلیاژهای نیکل همچون اینکونل 600 و اینکولوی 800 مقاومت کمتری نسبت به کربوریزه شدن و نیتراته شدن دارد، ولی نسبت به سایر فولادهای ضد زنگ مقاوم به حرارت، در مقابل خوردگی های دما بالا خواص مناسب تری از خود نشان می دهد. به طور کلی استیل 310 گزینه مناسب برای محیط های دما بالا با میزان کربن متوسط است که اغلب در کاربردهای صنایع پتروشیمی چنین شرایطی دیده می شود.

 

میلگرد استیل 420

یکی از مهمترین زیر نمونه هایی که از سری 400 به کار رفته است میلگردهای 420 می باشد که استیل آن 420 می باشد که در ساختار خود آرایی انسور کروم نیز می باشد وجود ماده کروم در استیل 400 باز می شود که به این میلگرد استیل خاصیت مغناطیسی ببخشد.همچنین میلگردهای 420 به دلیل ویژگیهای 4 ساختاری که دارد, قابلیت استفاده در قسمت هایی که می‌شود دارای ساییدگی و شرایطی که اینگونه باشد می باشد.مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در قسمت هایی که ممکن است دچار اصطحکاک نیز باشد از آن استفاده می شود.

 

میلگرد استیل 304

در مقایسه میلگردهای استیل بگیر که از سری استیل 400 ساخته می شود و میلگردهای استیل نگیرکه ازسری استیل 300 ساخته شده است یک تفاوت و یا به بیانی استثنا وجود دارد و آن این می باشد که میلگرد استیل سری 304 است که در حالت کلی از نوع نگیر می باشد، اما تحت شرایطی می تواند جز میلگردهای استیل بگیر هم باشد که این موضوع به شرایط ساخت میلگرد استیل دارد در ساخت میلگرد استیل 304 چه مراحلی را طی کرده است .  

 

میلگرد استیل

 

قیمت میلگردهای استیل

قیمت میلگردهای استیل نسبت به دیگر متریال استیل در واحد کیلو ارزان تر است زیرا فرایند ساخت آسانی دارد و در کارگاه های ریختگری کشور نیز به صورت ریختگری سانتریفیوژ یا ریختگری گریز از مرکز و همچنین به صورت از کست(as cast) یا ریختگری ساده تولید می‌گردد.قیمت میلگردهای استیل 304 (میلگرد پرکاربرد) در بازار ایران به دو نوع تولید داخلی توسط ریختگری در کارگاه های داخل کشور یا خارجی (تولید کارخانه های آسیای شرقی و اروپایی) آن بستگی دارد.

 

 

تشخیص میلگرداستیل

یکی از بهترین و ساده ترین راه های تشخیص میلگردهای استیل بگیر از میلگردهای نگیر همراه داشتن یک آهنربا است; که از وجود هرگونه اشتباه در خرید استیل جلوگیری به عمل می آورد.

 

 

کاربرد برخی میلگردهای استیل

 • فولاد 304 : دستگاه ها مواد غذایی می باشد.
 • فولاد 316: موادی که با اسید در گیر هستند
 • فولاد321 : دستگاه که بخار و آب جوش 100 درجه می باشد.
 • فولاد S310:جاهایی که با شعله مستقیم تا 1200درجه می باشد.
 • فولاد310 : جاهایی که با شعله مستقیم تا 1600 درجه است
 • فولاد420 : قطعات کشاورزی و پمپ آب

 

لینک های مرتبط :

توری پرسی

ثبت نظر شما
تلفن پشتیبانی: 88344718-021 ( 30 خط ویژه ) | همه روزه پاسخگوی شما هستیم.