جهت مشاوره و خرید تلفنی با شماره : 88344718-021 ( 30 خط ویژه ) تماس بگیرید
جستجو
Filters
بستن
خبرخوان

نوشته های بلاگ  "2021"  از "مهر"

تفاوت کابل افشان و کابل مفتول
بخشی از تفاوت های کابل افشان و کابل مفتول یکی از انواع تفاوت کابل افشان و کابل مفتولی انعطاف پذیری این دو کابل است. در کابل هادی افشان با توجه به ساختار رشته ای آن انعطاف پذیری بیشتری را نسبت به کابل مفتولی داریم که این از مهمترین تفاوت کابل افشان و کابل مفتولی می باشد.
تفاوت کابل افشان و کابل مفتول
کابل کواکسیال چیست؟
کابل کواکسیال Coaxial یکی از مهمترین و قدیمی ترین محورهای انتقال داده در پروژه های شبکه مخابراتی و … است که از سال ۱۹۳۶ مورد استفاده قرار گرفته است. تنظیمات شبکه های اترنت و خدمات شبکه در اولین سال های توسعه، توسط کابل های کواکسیال ارائه می شدند. کابل کواکسیال به خاطر داشتن لایه عایق داخلی دارای ظاهری گرد و ضخیم است. رسانای مرکزی کابل توسط این عایق منعطف محصور شده و سپر بافته و غلاف، لایه سوم و چهارم کابل را تشکیل می دهند. نام کابل کواکسیال از این گرفته شده که شامل کانال فیزیکی است که سیگنال الکتریکی را منتقل می‌کند. این کانال، مشتمل بر هادی فلزی است که لایه عایق و محافظ رسانا آن را پوشانده‌اند.
کابل کواکسیال چیست؟
کابل شبکه چیست؟
کابل شبکه به مجموعه سیم هایی از جنس مس یا شیشه گفته می‌شود که برای اتصال و انتقال داده و اطلاعات بین کامپیوترها و روترها و سوییچ ها و شبکه های استورج SAN (به طور کلی بین اجزا و مولفه های شبکه) استفاده می‌شود. پس کابل ها رسانه‌ای هستند که داده‌ها در آن جریان دارند و اطلاعات از دستگاهی در شبکه به دستگاه دیگری منتقل می‌شود.
کابل شبکه چیست؟
کابل تلفن چیست؟
انواع کابل تلفن وظیفه انتقال داده‌ها، اطلاعات و سیگنال‌های مخابراتی را برعهده دارند. انواع کابل مخابرات از رشته سیم‌هایی تشکیل شده اند که جهت ایجاد تمایز، هر کدام رنگ مخصوص به خود را دارند. این سیم‌ها با نظم به یکدیگر تابیده شده اند. در نتیجه، میزان دریافت نویز آن‌ها کاهش می‌یابد. این کابل‌ها در انواع مختلفی به بازار عرضه می‌شوند و تعداد زوج و سطح مقطع آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. اغلب کابل‌های تلفن از متریال‌ها و فلزات اصلی مانند مس ساخته می شوند که به اصطلاح ccc نیز نام دارند. البته برخی از کابل‌های تلفن نیز دارای مغزی‌های آلومینیومی هستند و روکش‌های مسی دارند و با نام کابل‌های cca شناخته می شوند. از نظر کیفیت، کابل‌های ccc از cca مقاوم‌تر هستند و به طبع قیمت بالاتری نیز دارند.
کابل تلفن چیست؟
کابل افشان چیست؟
کابل‌افشان ( کابل قابل انعطاف یا کابل انعطاف پذیر ) از دو یا چند سیم تک رشته افشان که هادی آن از جنس فلز مس بوده و عایق به کار رفته در سیم‌های آن نیز در کابل‌های سبک آمیزه پلیمر PVC ( پی وی سی ) از نوع پلیمر PVC/D و در کابل‌افشان قدرت آمیزه پلیمر PVC ( پی وی سی ) از نوع پلیمر PVC/A می باشد تشکیل شده است.
کابل افشان چیست؟
لوله ونتوری چیست
لوله های ونتوری از جمله تجهیزاتی میباشند که با ایجاد مانع سبب بروز اختلاف فشار در سیال می شوند. با اندازه گیری میزان این دو اختلاف فشار می توان دبی سیال را محاسبه نمود .
سنسور اثر هال چیست
عنصر هال ،سنسور میدان مغناطیسی است.  با توجه به ویژگی های ولتاژ،خروجی این سنسور نیازمند یک طبقه تقویت کننده و نیز جبران ساز حرارتی است.  چنانچه از منبع تغذیه با ریپل فراوان استفاده کنیم وجود یک رگولاتور ولتاژ حتمی است. رگولاتور ولتاژ موجب میشود که جریان ثابت بماند.
سطح سنج خازنی چیست
مبنای کار سطح سنج خازنی تشکیل یک خازن مابین میله سنسور (PROBE) و بدنه منبع است.بخشی از سنسور تولید امواج رادیوی میکند که در خارج منبع قرار میگیرد و این امواج به میله سنسور که داخل منبع است ارسال میشود . میله سنسور با بدنه منبع خازنی به وجود می اورد .
سطح سنج خازنی چیست
ترموستات چیست
ترمستات به شکل صفحه یا باریکه ساخته میشود. (disk.strip) عکس العمل نوع دیسکی سریع و عکس العمل نوع باریکه کند است . با جوش ادن دو فلز متفاوت باریکه یا صفحه تولید میشود که انرا بی متل مینامند.
ترموستات چیست
شیر دیافراگمی چیست
دیافراگم یک قطعه مدور و انعطاف پذیر است که در نتیجه فشار هوا یا سیال یا فشار مکانیکی از حالت اولیه خارج و ورودی شیر را از خروجی مجزا یا به آت متصل می کند .
شیر دیافراگمی چیست
تلفن پشتیبانی: 88344718-021 ( 30 خط ویژه ) | همه روزه پاسخگوی شما هستیم.