جهت مشاوره و خرید تلفنی با شماره : 88344718-021 ( 30 خط ویژه ) تماس بگیرید
جستجو
Filters
بستن
خبرخوان

نوشته های بلاگ  "2021"  از "اردیبهشت"

اسید تارتاریک
اسید تارتاریک یا جوهر ترش یک اسید دوپروتونه میباشد که در میوه ها بخصوص در انگور و مرکبات بوفور یافت میشود.طعم ترشی انگور بعلت وجود این اسید می باشد.این اسید را برای ایجاد مزه ی ترش به دیگر غذاها اضافه می کنند. همچنین این اسید یک آنتی اکسیدان می باشد. این اسید کریستالهای سفید دارد و نمک آن تارترات نامیده میشود.
اسید تارتاریک
اسید اگزالیک
اسید اگزالیک یک ترکیب آلی است. این اسید از خانواده ی دی کربوکسیلیک اسیدها است که به نام اتاندیونیک اسید نیز شناخته می شود. اسید اگزالیک یک جامد کریستالی بی‌رنگ است که در آب حل می‌شود و محلول حاصل بی‌رنگ است.
اسید اگزالیک
اسید اسکوربیک
اسید اسکوربیک نام شیمیایی ویتامین C است. یک ویتامین محلول در آب ،بسختی قابل انحلال در الکل و غیر قابل حل در کلروفوم،اتر، و بنزن است. این ماده به صورت کریستال هایی سفید یا زرد رنگ و همینطور پودری با مزه اسیدی ملایم است که یک فراورده ضد انعقادی شناخته می شود.
اسید اسکوربیک
اسید مالیک
اسید مالیک یا جوهر سیب یک آلفا هیدروکسی (اسید میوه) است. هیدروکسی اسیدها گروهی از اسید های کربوکسیلیک هستند که یک گروه عاملی هیدروکسیل به آنها افزوده شده است. در صنایع غذایی از این اسید برای تهیه مخلوط نوشیدنی های ،آبنباتها، ژله و....استفاده می شود.
اسید مالیک
اسید ضد بتن
اسید ضد بتن محلولی ترکیبی با فرمولی اسیدی می باشد. این محلول ترکیبی از چند نوع اسید و کاتالیزور را در خود جای داده است. با توجه به میزان خورندگی بسیار زیاد محلول نسبت به بتن باعث از هم گسیختگی تار و پود بتن خواهد شد.
اسید ضد بتن
اسید بنزوئیک
اسید بنزوئیک ماده کریستالی بی رنگ یا سفید رنگ می باشد .این اسید ساده ترین کربوکسیلیک اسید آروماتیک نیز می باشد. این ماده یک اسید ضعیف محسوب می شود. از نمک های آن به عنوان نگهدارنده های غذایی استفاده می شود.
اسید بنزوئیک
اسید فوماریک
اسید فوماریک ،جامدی است با کریستالهای سفید رنگ که جاذب رطوبت نبوده و به طور جزیی در آب سرد محلول می باشد. یک اسید قوی آلی بوده و نمکهای پایداری تشکیل میدهد.شیمی آن شبیه با مالئیک اسید بوده، ولی به لحاظ شیمی فضایی آن، پایداری ترمودینامیکی بیشتری دارد.
اسید فوماریک
اسید باتری
منظور از اسید باتری، اسیدی است که در باتری خودروها مورد استفاده قرار می گیرد.مایع داخل باطری از مخلوط اسید سولفوریک و آب مقطر تهیه می شود. اسید سولفوریک یک اسید قوی است. در واقع اسید باتری رقیق شده  اسید سولفوریک می باشد.
اسید باتری
اسید فلوئوریدریک
اسید فلوئوریدریک (هیدروفلوئوریک) از انحلال هیدروژن فلوئورید در آب به دست می آید و منبع با ارزشی از فلوئور می باشد.این اسید بسیار خورنده و سمی است.این محصول یکی از مواد مورد استفاده در صنایع مختلف مانند حکاکی روی شیشه است.
اسید فلوئوریدریک
اسید آنتیک کاری
اسید آنتیک کاری ، ماده ای است که در سنگ بری ها و کارخانه های تولید سنگ استفاده میشود .این اسید مخصوص سنگ های طبیعی و مصنوعی می باشد به طوریکه سنگ شما زیباتر و طبیعی تر جلوه داده می شود و با دادن حالت چرمی به سنگ آن را منحصر به فرد می کند.
اسید آنتیک کاری
تلفن پشتیبانی: 88344718-021 ( 30 خط ویژه ) | همه روزه پاسخگوی شما هستیم.